Kurumsal

Hakkımızda

Çeyrek Asırlık Tecrübe ile Zarif, Sağlam ve Benzersiz Terrazzolar

Placco; 2000 yıllık geçmişe sahip doğal bir malzeme olan terrazzonun hem kullanıcılar hem de tasarımcıların yapılarda doğal ürün kullanma taleplerinden doğmuştur. Daha büyük ebatlı, daha sağlam ve daha kişiselleştirilebilir olması sayesinde büyük avantajlar sağlayan terrazzolar zamansız bir şıklık da kazandırıyor.

Arkasında Topaz Prekastı’ın 25 yıllık bilgi birikimi ve tecrübesini alan Placco, sahip olduğu Ar-Ge merkezi ile geliştirdiği üretim ve işleme teknikleriyle epoksi, polyester ve reçine gibi çevreye ve insana zararlı hiçbir bağlayıcı kullanmadan çimento bazlı terrazzo levhalar üretiyor.

Daha zarif yaşam alanları için farklı renk ve şekillerde terrazzo üreten Placco, üretim teknolojilerini sürekli geliştirerek pazarında öncülük yapacak adımları atıyor.

Terrazzo Nedir?

İtalyanca “teras” anlamına gelen ve 16. yüzyılda Venedik’te bulunduğu tahmin edilen çevreci bir kaplama ürünüdür. Dayanıklı olması, kir ve toz tutmaması, özgün bir görünüm sunması gibi özellikleriyle öne çıkan terrazzo bugün geniş kullanım alanıyla iç ve dış mekanlarda fark yaratır.

Belgelerimiz

Sağlam Temellere Dayanan Hikaye

Hikayesini sağlam temellere dayandıran Placco başarılarını, sahip olduğu belgelerle taçlandırır ve kanıtlar. Performans Beyanı belgesiyle ürününü henüz pazara sunmadan önce kalitesini kanıtlayan Placco; G Uygunluk Beyanı ile ürününün teknik özelliklerini ve performans bilgisini de gösterir. Planlı ve sistematik çalışmanın ürünü ISO 9001 ile kalite yönetimi becerisini, ISO 45001 ile iş sağlığı ve güvenliği konusundaki yetkinliğini, ISO 14001 ile çevre duyarlılığını gösteren Placco; TS 213 ve TS 13631 standartlarına da sahiptir.

Bize Ulaşın

Ürünlerimiz ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin.